Madagaskar İstanbul Fahri Konsolosluğu

Madagaskar Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu Adresi: 

Büyükdere Cad. Kral Apt. No:75/10, 80300 Mecidiyeköy/ İSTANBUL 


Madagaskar Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosu:
Bayan Nesrin KARAARSLAN KARADAĞ 


Madagaskar Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:

Türkiye Madagaskar dış temsilcilik görevini onursal olarak  yürüten İstanbul Fahri Mdagaskar  Konsolosluğu, Türkiye ile Madagaskar arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Madagaskar Konsolosluğu, diplomatik yetkiye sahip olması sebebiyle, Madagaskar ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Madagaskar vize prosedürü hakkında destek vermektedir. 


Madagaskar Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosluğu, Görev Bölgesi:
 

Madagaskar Fahri Konsolosluğu İstanbul, Madagaskar vize müracaatlarını bölge ayrımı yapmaksızın değerlendirmeye almaktadır. İstanbul Madagaskar Fahri Konsolosluğu üzerinden Madagaskar Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler doğrudan ve ya Madagaskar vize işlemleri gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını yapmaları mümkün olmaktadır.


Madagaskar İstanbul Fahri Konsolosluğu 2016 Resmi Tatil Günleri :
 
Madagaskar İstanbul Fahri Konsolosluğu, Madagaskar Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir.  Madagaskar konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmaları ve işlemlerini buna göre planlamalıdırlar.

 

Madagaskar Konsolosluğa Vize Başvurusu

Madagaskar Fahri Konsolosluğu'na vize müracaatları randevu sistemi ile alınmamaktadır. Madagaskar Fahri Konsolosluğu'na şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Madagaskar Fahri Konsolosluğu yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan vize işlemlerini kabul etmektedir. 


Madagaskar Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Madagaskar Konsolosluğu'na Madagaskar vize başvurusunda bulunacak kişiler, Madagaskar Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Madagaskar Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Madagaskar Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Madagaskar Konsolosluğu'na yapılan Madagaskar vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği Madagaskar vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. 

Madagaskar vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Madagaskar Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Madagaskar vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Madagaskar Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Madagaskar Konsolosluğu Vize Ücreti

Madagaskar Vizesi için ödenmesi gereken Madagaskar vize ücreti; Madagaskar Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.

 

Madagaskar Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir